Haber

Yeni Akit yazarı Özlem Zengin’i hedef aldı: Hatası ve sabıka kaydı var

İktidara yakınlığıyla tanınan Yeni Akit yazarı İlhan Oral, İstanbul Sözleşmesi’ni ve 6284’üncü maddeyi savunduğu için ‘kendi mahalleli’ tarafından tepkiyle karşılanan AK Partili Hasret Güçlü hakkında konuştu. Kadına yönelik şiddetin, “Cumhurbaşkanı Erdoğan söz konusu sözleşmeyi feshedecek, bu hanımefendiyi” İstanbul sözleşmesine alacak” “AK Parti bu tür başarısızlıklardan sarsılmalıdır” dedi.

İlhan Oral, bugünkü yazısının bir bölümünde şu sözlere yer verdi:

“Habere göre bu hanımın bir sürü dolandırıcılığı ve sabıka kaydı var. CHP onun her eylemini ve konuşmasını alkışlıyor!? LGBT gibi yasa dışı bir fuhuş örgütünü savunduğu kayıtlarda ve konuşulan dillerde görülüyor.

Ancak partide yüksek bir talep görüyor. Herkesin şahit olduğu gibi “İstanbul sözleşmesi” bizzat Önder Erdoğan tarafından feshedilmiştir. Bu gerçek karşısında tam bir tezat vardır. Önder Erdoğan söz konusu sözleşmeyi feshedecek, bu hanım “İstanbul sözleşmesi”ni savunacak. Tabii burada ciddi bir karşıtlık var. Bu normal değil. Böyle bir gelişme AK Parti için yenilmez bir lokmadır.

O yüzden AK Parti bu tür başarısızlıklardan silkinmeli. Aksi takdirde en azından gönülden katılarak yönetime ve Ak Parti’ye destek veren iradenin ortasında bir kırgınlık krizine neden olur. Hatta bu kırgınlıklar AK Parti’yi ittifaklara zorladı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu