Yaşam

Osmangazi’de 1 ton hamsi şenliği

Osmangazi Belediyesi ve Bursa Rizeliler Kültür ve Dayanışma Derneği iş birliğinde düzenlenen Bursa 6. Hamsi ve Kültür Şenliği’nde vatandaşlara bir ton hamsi dağıtıldı.

Bursa Rizeliler Kültür ve Dayanışma Derneği önünde düzenlenen etkinlikte, mangalların yakılmasının ardından uzun kuyruklar oluştu. Yüzlerce kişinin katıldığı şenlikte öğlen saatlerinde hamsi ikramı yapılırken, katılımcılar mangallara yöneldi. Görevlilerin hamsi yetiştirmekte zorlandıkları etkinlikte, yaklaşık 1 saatte bir ton hamsi tüketildi. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 23. Dönem Bursa Milletvekili Hayrettin Çakmak, Bursa Rizeliler Kültür ve Dayanışma Derneği Lideri Hızır Ofluoğlu ile birlikte ızgaraları devralarak vatandaşlara hamsili ekmek dağıttı. Etkinlik vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Bursa Rizeliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 6.’sı düzenlenen Hamsi ve Kültür Şenliği her yıl olduğu gibi bu yıl da geniş katılım ve büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Etkinliğe Rizeli vatandaşlarımızın yanı sıra Bursalı hemşehrilerimiz de yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşlarımız tabiri caizse etkinlikten büyük keyif aldılar.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu