Haber

OGM, en az 70 KPSS puanı olan 249 işçiyi işe alacak! Son başvuru ne zaman?

Orman Genel Müdürlüğü (OGM), 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü Unsurunun (B) bendine göre 249 orman mühendisi alımı yapacağını duyurdu. tarih, adaylardan biridir. en az 70 KPSS puanı şart aranıyor. İşte duyuru ve başvuru süreci ile ilgili tüm detaylar…

BAŞVURU TARİHİ VE YÖNTEMİ

Orman Genel Müdürlüğü işçi alım başvuruları 1 5 Ocak 2023 ve 25 Ocak 2023’ten itibarenbugüne kadar devam edecek.

Adaylar e-Devlet Orman Genel Müdürlüğü – Job Gate Kamu Alım ve Job Gate üzerinden https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.trBaşvurularını e-devlet şifresi ile online olarak tamamlayabilecekler.

BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU ŞARTLARI

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel ve özel kurallara sahip olmak.

b) 2022 yılında yapılan Kamu Görevlisi Seçme Sınavından (2022-KPSSP3) en az 70 puan almak.

c) Yükseköğretim kurumlarının lisans programlarından; Orman Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmak.

ç) Tam Yetkili Sağlık Kurum ve Kuruluşlarından (Ülkenin her yerinde çalışabilecekleri ve silah kullanabilecekleri ibaresi ile) sağlık kurulu raporu almak. (Sözleşmeyi imzalamaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)

d) 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendine göre sözleşmeli işçi olarak çalışırken; Hizmet akitleri sona eren veya 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendindeki Ek-1’deki sözleşmeli işçi statüsüne alınmak üzere başvuruda bulunanlar ile 6.6.1978 tarih ve 7 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı /15754. Esasların ek 1’in üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan kararların uygulanacağı dikkate alınmalıdır. Bu durumda bulunanlardan Sözleşmeli İşçi Çalıştırma Belgelerinin ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenler atanmaz.

e) Adayların başvuru tarihinin son günü itibariyle genel ve özel kurallarda belirtilen tüm şartları taşıması gerekmektedir. Ayrıca, rasgele bir tarihte ibraz edilen belgenin sahte/geçersiz olduğu ve gerçeğe aykırı belge düzenledikleri anlaşılanların “sözleşme imzalayarak göreve başlamış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilecek. haklarında yasal işlem başlatılacak ve yönetim tarafından kendilerine bir ücret ödenmiş ise bu ücret yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

RESMİ DUYURU METNİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu