Haber

Menzil, Topbaş döneminde İBB’ye sabun sattı.

Maraş merkezli depremlerin ardından Kızılay’a gıda malzemeleri ve yardım kolilerinin satışı ile gündeme gelen Menzil Cemaati şirketlerinden Nakış Toptan Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, iştiraki olan İSPARK’a devredildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 9 Aralık 2016 tarihinde 84.807. TL’ye kalıp sabun sattığı ortaya çıktı. Aynı şirketin İSPARK’a 19 Temmuz 2013’te 130 bin 542 TL’ye ramazan erzağı sattığı belirtildi.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre Nakış Toptan Gıda Şirketi’nin AK Partili belediyelerle kurduğu diğer ticari ilişkiler ise şöyle:

– 29 Nisan 2020: AK Parti ile Körfez Belediyesi Kocaeli’de 277 bin TL’lik gıda kolisi

– 26 Haziran 2012: İstanbul’da AK Parti’li Bayrampaşa Belediyesi’ne 283 bin TL’lik gıda yardımında bulunuldu.

– 7 Haziran 2012: İstanbul’da AK Parti Esenler Belediyesi’ne 120 bin TL değerinde gıda malzemesi satıldı.

Menzil Cemaati’ne bağlı Beşir Derneği, GENÇKON, Semerkant Vakfı ve TUMSİAD kısa süre önce yayımladıkları ortak açıklamada, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde Cumhur İttifakı’na takviye yapacaklarını duyurdu.

Türkiye’nin ‘istikrar’a ihtiyacı olduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Afetin yaralarını sarmaya odaklanmış milletimiz, dayanışma ruhunun tesis ettiği barış ve güven ortamında sandık başına gidecek ve yine dünyaya örnek bir tablo sergileyecektir. Net hedefleri hızlı ve kararlı bir şekilde gerçekleştirmek için geçtiğimiz kritik dönemde Cumhur İttifakı’nı hem Cumhurbaşkanlığı hem de Milletvekilliği Genel Seçimlerinde destekliyoruz.” (HABER MERKEZİ)

adapazari-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu