Haber

EYT ilk maaşı ne zaman ödeyecek? EYT ilk maaşları ne zaman ödenecek? Bakan Bilgin açıkladı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, Ülke TV’de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Bilgin, “Eytliler ilk maaşlarını ne zaman alacak?”, “Emeklilerin bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek?”, “Asgari ücrette orta düzeyde bir artış olacak mı?” Peki, EYT ilk maaşı ne zaman ödeyecek? EYT ilk maaşları ne zaman ödenecek? Bakan Bilgin açıkladı!

EYT İLK MAAŞ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Eyt halkıyla ilgili de konuşan Bakan Bilgin, “EYT’ye Mart ayında başvuran herkes Nisan’da maaşını alacak. Nisan’da maaşlarını alacaklar. Hak kaybı yok. Mayıs ayında tüm başvuru sahiplerine maaşları ödenecek” dedi.

Bakan Bilgin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Altını çizmeliyim, harika bir çalışma. Her ay maaş alan emeklilerimizin ortalama sayısı 35 bin civarında. Şu anda ödemesi tamamlanan kişi sayısı 250 bin. Maaşlarını bağlandıkları gün alacaklar. Devletimiz bu bahsin kaynağını tahsis etti. EYT” “Emekliliği hak eden çalışanlarımız maaş ve ikramiyelerini alacak. Mayıs.”

ASGARİ ÜCRET ARTIRILACAK MI?

Asgari ücretteki ara zam ile ilgili yorum yapan Bilgin, “Asgari fiyatı düzenlerken çeşitli kurallara bakıyoruz. Birincisi enflasyon. Alım gücündeki düşüş. Enflasyondaki düşüş devam edecek mi göreceğiz ama maliyet düşer mi?” Geçim devam ediyor, taban ücreti koruyacak düzenlemeyi de temmuz ayında yapacağız.” açıklama yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu