Haber

Bakın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a soru soran Alman gazeteci kimdi?

  • Haberler7

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere gittiği Almanya’da tüm dünyaya insanlık dersi verdi. Almanya Başbakanı Olaf Scholz’un basın toplantısındaki tutumu, İsrail’in insanlık dışı saldırılarına kalkan olma çabası gibiydi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hem İsrail’in hem de Almanya’nın tutumuna çok sert açıklamalarla tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a soru soran Alman Gazeteci Michael Fischer’in, Almanya Cumhurbaşkanı Olaf Scholz’un danışmanı olduğu iddia edildi.

“ALMAN DEVLETİ İÇİN ÇALIŞIYOR” İDDİASIBasın toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, sanki sınırsız bir şekilde tehdit ediyormuşçasına şunları söyledi: “İsrail’de yüzlerce insanı katleden, NATO müttefikleri tarafından terör örgütü olarak kabul edilen bir örgütü nasıl böyle tanımlarsınız? Kurtuluş örgütü mü? Türk-Alman ilişkilerini tehlikeye mi atıyorsunuz?” “Türkiye, Almanya’dan 40 Eurofighter almak istiyor. Almanya bunu kabul edecek mi?” Soruları soran Michael Fischer’in Şansölye’nin muhabiri olduğu öğrenildi.

Olaf Scholz’un yurt içi ve yurt dışı tüm ziyaret ve temaslarında bizzat yanında bulunan gazeteci Michael Fischer’in, Almanya Başbakanı’nın danışmanlığını yaptığı da iddia edildi.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu